Боксерскиот клуб Пелистер 2007 е шампион на Македонија!

Боксерски клуб Пелистер 2007 од Битола е шампион во првата лига на Македонија за оваа 2018 г.! Помеѓу нив преовладува голема радост, големо другарство и...

Ракометарките на Пелистер пишат историја! Ле Сал совладан повторно!

Ракометарките на ЖРК Пелистер испишаа историја и се квалификуваа во осминафиналето на Челинџ Купот, откако и во вториот натпревар го совладаа тимот на Ле...

РК Пелистер славеше во Струга

Екипата на Пелистер забележа значајна победа во Суперлигата и на гостински терен крај езерото во Струга славеше со 23-27. Новиот тренер Јошко Петковиќ врќр...