Ракометарките на Пелистер пишат историја! Ле Сал совладан повторно!

Ракометарките на ЖРК Пелистер испишаа историја и се квалификуваа во осминафиналето на Челинџ Купот, откако и во вториот натпревар го совладаа тимот на Ле...

Голем настан во најава: Македонија- Турција во спортската сала Боро Чурлевски...

По пауза од цели 15 години, македонската ракометна репрезентација конечно се враќа во најракометниот град, Битола. Избраниците на Раул Гонзалез домашниот дуел од квалификациите...

Добијте гратис влезници за утрешниот натпревар помеѓу РК Еурофарм Работник и...

Еурофарм доделува гратис влезници за утрешниот ракометен натпревар помеѓу екипите на РК Еурофарм Работник и БСВ Берн! 🤾‍♂️ Испратете порака на маил адресата [email protected] или...