Добијте гратис влезници за утрешниот натпревар помеѓу РК Еурофарм Работник и...

Еурофарм доделува гратис влезници за утрешниот ракометен натпревар помеѓу екипите на РК Еурофарм Работник и БСВ Берн! 🤾‍♂️ Испратете порака на маил адресата [email protected] или...

РК Пелистер славеше во Струга

Екипата на Пелистер забележа значајна победа во Суперлигата и на гостински терен крај езерото во Струга славеше со 23-27. Новиот тренер Јошко Петковиќ врќр...

РК Еурофарм Работник го совлада БСВ Берн (29-19)

Македонскиот претставник во ЕХФ Купот, битолски Еурофарм Работник се наоѓа на чекор до историја и пласман во групите на ЕХФ Купот. Во првиот натревар...