16.1 C
Bitola
Tuesday, October 3, 2023
Битола 075 224722 075 445740 Ресен 075 445426 Охрид 075 283156 Струга 075 283126 Прилеп 075 224774
Дома Спортот во Битола

Спортот во Битола

Четврти натпревар за спортски танци во организација на Степ Ап од...

Во неделата, на 18.11.2018 во Спортската сала „Павел Шатев“ во Битола беше одржан четвртиот по ред Бодовен натпревар во стандардни, латино-американски и модерни спортски...

РК Еурофарм Работник го совлада БСВ Берн (29-19)

Македонскиот претставник во ЕХФ Купот, битолски Еурофарм Работник се наоѓа на чекор до историја и пласман во групите на ЕХФ Купот. Во првиот натревар...

(Видео) Моќно: Најстарата навивачка група Чкембари во нивни елемент!

Благодарение на големата поддршка од навивачите РК Пелистер го дотолчи РК Охрид во натпревар со многу голови и краен резултат од 35-30... Уживајте во видеото! Битола...

Ела ќе дом...