Аукција за дресовите на битолските ракометари: Дресот на голманот Митревски достигна...

Битолчани вчера собраа 60.000 ден откупувајќи ги на аукција дресовите на ракометарите на Еурофарм Пелистер како дел од донаторската акција на Ротаракт клубот Битола...