11.7 C
Bitola
Tuesday, October 20, 2020

Аукција за дресовите на битолските ракометари: Дресот на голманот Митревски достигна...

Битолчани вчера собраа 60.000 ден откупувајќи ги на аукција дресовите на ракометарите на Еурофарм Пелистер како дел од донаторската акција на Ротаракт клубот Битола...

Големи битолчани: Ајри Демировски

Зошто БИТОЛА е најубавиот град, и тоа не само на Балканот, туку насекаде! Но ме боли што вие, заслепени од суетите и секојдневните обврски и...

Битолскиот “Клуб на луди возачи”

... за Битола и битолчани
.
.

до 30% ПОПУСТ

на сите 100% Ranforce памучни постелнини
повеќе
close-link