БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Ракометарите на Еурофарм Работник запишаа планирани три бода во рамките на 7. коло од Суперлигата, откако на гостувањето во Велес го совладаа тимот на ГРК Борец со убедливи 18-41 (10-18).

„Фармацевтите“ од самиот почеток на натпреварот само ја зголемуваа разликата, која на одмор достигна до +8 (10-18). Во вториот дел ракометарите на Борец беа уште понемоќни, па гостите преку расположените Ивановиќ и Кузмановски го „полнеа“ домашниот гол за конечна победа од 18-41.

Најефикасен кај тимот на Еурофарм беше Никола Ивановиќ со десет гола, Филип Кузмановски запиша шест погодоци, а Чурлевски и Талевски застанаа на пет гола. Кај тимот на Борец, Борис Илиевски беше најефикасен со шест гола.

Гол.мк

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here