11.2 C
Bitola
Wednesday, March 22, 2023
Битола 075 224722 075 445740 Ресен 075 445426 Охрид 075 283156 Струга 075 283126 Прилеп 075 224774

Боксерскиот клуб Пелистер 2007 е шампион на Македонија!

Боксерски клуб Пелистер 2007 од Битола е шампион во првата лига на Македонија за оваа 2018 г.! Помеѓу нив преовладува голема радост, големо другарство и...

Важно соопштение по повод вечерашниот настап на македонската репрезентација

Ракометната федерација на Македонија ја известува македонската спортска јавност дека билети за престојниот натпревар против Турција на големо разочарување - нема !!! Притоа по одржаните...

Голем настан во најава: Македонија- Турција во спортската сала Боро Чурлевски...

По пауза од цели 15 години, македонската ракометна репрезентација конечно се враќа во најракометниот град, Битола. Избраниците на Раул Гонзалез домашниот дуел од квалификациите...

Претставен новиот тренер на РК Пелистер – Јошко Петковиќ

По денешниот официјален прес на кој заедно со извршниот и спортски директор на РК Пелистер попладнево беше претставен новиот тренер Јосип ( Јошко ) Петковиќ...

РК Еурофарм Работник продолжува да си гази во Суперлигата

Битолскиот клуб уште еднаш ги потврди големите амбиции во оваа сезона и со фантастична игра во текот на сите 60 минути стигна до лесна...

ТОП ГОЛ нижи успеси! Со 6:1 победена екипата на Кочани!

Фудбалерките на ЖФК Топ гол продолжуваат со своите успешни настапи. Денес со резултат од 6:1 е победена екипата на Кочани. Ова е нивна петта...

Голем спортски хепенинг: Битола не го заборава Мате Шундовски!

Петок на 5 октомври, под покровителство на познатиот спортски работник, Трифун Костовски, во договор со Општина Битола и „Битолски весник“ и во пресрет на...

Ела ќе дом...