РК Еурофарм Работник ја запиша 10-та победа во шампионатот совладувајќи ја екипата на Пролет 62 со резултат 35-26 .
Најдобри стрелци за домашната екипа беа Милан Ѓукиќ со девет и Филип Кузмановск со пет гола…

РК Еурофарм Работник