Претставен новиот тренер на РК Пелистер – Јошко Петковиќ

По денешниот официјален прес на кој заедно со извршниот и спортски директор на РК Пелистер попладнево беше претставен новиот тренер Јосип ( Јошко ) Петковиќ...

РК Еурофарм Работник продолжува да си гази во Суперлигата

Битолскиот клуб уште еднаш ги потврди големите амбиции во оваа сезона и со фантастична игра во текот на сите 60 минути стигна до лесна...

ТОП ГОЛ нижи успеси! Со 6:1 победена екипата на Кочани!

Фудбалерките на ЖФК Топ гол продолжуваат со своите успешни настапи. Денес со резултат од 6:1 е победена екипата на Кочани. Ова е нивна петта...

Голем спортски хепенинг: Битола не го заборава Мате Шундовски!

Петок на 5 октомври, под покровителство на познатиот спортски работник, Трифун Костовски, во договор со Општина Битола и „Битолски весник“ и во пресрет на...