10.1 C
Bitola
Tuesday, October 3, 2023
Битола 075 224722 075 445740 Ресен 075 445426 Охрид 075 283156 Струга 075 283126 Прилеп 075 224774

Ждрепката завршена, познат и тајмингот за натпреварите на РК Еурофарм Работник...

По ждрепката за групната фаза на ЕХФ Купот, компјутерот го исфрли калeндарот на натпревари на единствениот македонски претставник, Еурофарм Работник. Хановер - Еурофарм Работник -...

Големото ракометното дерби во Битола заврши без победник (24-24)

Повеќе од 2.000 гледачи во спортската сала „Боро Чурлевски“ се собраа да го следат второто битолско дерби сезонава, во кое на хартија домаќин беше...

Четврти натпревар за спортски танци во организација на Степ Ап од...

Во неделата, на 18.11.2018 во Спортската сала „Павел Шатев“ во Битола беше одржан четвртиот по ред Бодовен натпревар во стандардни, латино-американски и модерни спортски...

Ракометарките на Пелистер пишат историја! Ле Сал совладан повторно!

Ракометарките на ЖРК Пелистер испишаа историја и се квалификуваа во осминафиналето на Челинџ Купот, откако и во вториот натпревар го совладаа тимот на Ле...

РК Еурофарм Работник го совлада БСВ Берн (29-19)

Македонскиот претставник во ЕХФ Купот, битолски Еурофарм Работник се наоѓа на чекор до историја и пласман во групите на ЕХФ Купот. Во првиот натревар...

Добијте гратис влезници за утрешниот натпревар помеѓу РК Еурофарм Работник и...

Еурофарм доделува гратис влезници за утрешниот ракометен натпревар помеѓу екипите на РК Еурофарм Работник и БСВ Берн! 🤾‍♂️ Испратете порака на маил адресата [email protected] или...

РК Пелистер славеше во Струга

Екипата на Пелистер забележа значајна победа во Суперлигата и на гостински терен крај езерото во Струга славеше со 23-27. Новиот тренер Јошко Петковиќ врќр...

Мрежата на РК Борец претесна за топџиите на РК Еурофарм Работник...

Ракометарите на Еурофарм Работник запишаа планирани три бода во рамките на 7. коло од Суперлигата, откако на гостувањето во Велес го совладаа тимот на...

Ела ќе дом...