6.7 C
Bitola
Monday, April 12, 2021

Дневна доза временска прогноза

Од вторник нов снег и ниски температури

До понеделник под влијание на топла воздушна маса и јужно воздушно струење ќе имаме натпросечно високи максимални температури на воздухот кои во недела и...

Ела ќе дом...