БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Екипата на Еурофарм Работник загуби од Нексе со 23-18 во дуелот од третото коло на EHF European Cup..

Кај ракометарите на Еурофарм Работник се истакнаа Остроушко со шест, Кузмановски со три и Олјески и Стјепановиќ со по два гола.
Во четвртото коло овие две екипи повторно се среќаваат, Еурофарм Работник на 03.03.2019 г. ќе го пречека Нексе во Битола.

РК Еурофарм Работник

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here