13 C
Bitola
Monday, July 13, 2020

Ракометарите на РК Еурофарм Работник со триумф ја завршија 2018 г.

Ракометарите на Еурофарм Работник уште еднаш ја потврдија својата доминација на домашно тло и со сигурна и атрактивна игра против новајлијата Бутел го запишаа...

Ждрепката завршена, познат и тајмингот за натпреварите на РК Еурофарм Работник...

По ждрепката за групната фаза на ЕХФ Купот, компјутерот го исфрли калeндарот на натпревари на единствениот македонски претставник, Еурофарм Работник. Хановер - Еурофарм Работник -...

Големото ракометното дерби во Битола заврши без победник (24-24)

Повеќе од 2.000 гледачи во спортската сала „Боро Чурлевски“ се собраа да го следат второто битолско дерби сезонава, во кое на хартија домаќин беше...

Четврти натпревар за спортски танци во организација на Степ Ап од...

Во неделата, на 18.11.2018 во Спортската сала „Павел Шатев“ во Битола беше одржан четвртиот по ред Бодовен натпревар во стандардни, латино-американски и модерни спортски...