6.8 C
Bitola
Saturday, October 24, 2020

Вистински професионалец на кормилото на РК Еурофарм Работник: Стевче Алушовски

Ја информираме јавноста дека РК Еурофарм Работник во реализација на своите зацртани цели, СЕХА лига за наредна сезона, финале на Куп на Македонија, достојно...

Билетите за натпреварот помеѓу РК Работник Еурофарм и унгарски Грундфос Татабања...

Македонскиот претставник во групната фаза на ЕХФ Купот, битолски Еурофарм Работник денес ги пушти во продажба билетите за првиот домашен натпревар од Б групата...

Среќен Божиќ Марко Кобетич

...поддршка за спортот во Битола

Ракометарите на РК Еурофарм Работник со триумф ја завршија 2018 г.

Ракометарите на Еурофарм Работник уште еднаш ја потврдија својата доминација на домашно тло и со сигурна и атрактивна игра против новајлијата Бутел го запишаа...
.
.

до 30% ПОПУСТ

на сите 100% Ranforce памучни постелнини
повеќе
close-link