БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Под влијание на моќниот ФЛОРИЈАН од попладнево времето во државава ќе биде нестабилно облачно со повремени поројни врнежи од дожд во најголем дел од државава кој ќе продолжат и во текот на ноќта кога исто така ќе има повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи.

Локално во Битола и битолско можни се ИНТЕНЗИВНИ атмосферски процеси кој ќе бидат застапени во форма на НЕВРЕМЕ проследено со интензивен пороен дожд, силен ветер, силни електрични празнења и појава на град.

Слична временска состојба ќе имаме и утре со што повеќе изразена нестабилност и врнежи ќе има на југ и на запад од државава.

Локално особено на запад и на југ од државава ќе наврне значително количество на воден талог (над 30 л/м2) па затоа не се исклучува можноста за локални поројни поплави во зоната на големата нестабилност, во ваква ситуација КРАЈНО ВНИМАНИЕ.

За подетални информации контактирајте ме на мојот официјален фејсбук профил каде можете да ја погледнете и секоја ново – обновена временска состојба – СЛАВЧО ПОПОСКИ

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here