24 C
Bitola
Wednesday, July 15, 2020
Дома бабам Битола

бабам Битола

…се за Битола

РК Еурофарм Работник замина во Швајцарија по место во историјата

РК Еурофарм Работник вечерва патува за Швајцарија, каде в недела ќе го одигра возвратниот натпревар од третото коло на ЕХФ Купот против Берн Мури....

Битолчани на лице место тогаш кога е најпотребно: Васко Михалчев во...

Битолчанецот Васко Михалчев денес на 14.8.2019 г. (среда) учествуваше во херојска битка за совладување на огнената стихија, управувајќи еден од авионите на Дирекцијата за...

Голем успех и победа за младите битолски хакери, учесници на Хакатонот...

Голем успех на македонскот тим, учесници на првиот Music Tech Fest, кој викендот се одржа во Битола, како прв пандан настан на Music Tech...

Битолчани за миг се потсетија на Транскоп

На фејсбук страната Битола Стари Фотографии битолчани низ стари слики за миг се потсетија на некогашниот гигант транспортното претпријатие Транскоп од Битола,кој во екот...

Болницата Плодност од Битола со нов апарат први во Македонија

ЗА ПРВ ПАТ ВО МАКЕДОНИЈА!!! Болница „Плодност“ од Битола го набави и стави во секојдневна употреба новиот апарат за магнетно сортирање на ДНА фрагментирани сперматозоиди....

“Плодност” како дел од големиот караван за борба против ракот на...

Болницата „Плодност“ беше дел од големиот караван „Напред розово“ и се вклучи во акцијата за борба против ракот на дојка. Тимот од радиологот д-р Александар...

Апел на битолчанецот Димитри Гина: Да му помогнеме на Бале Колевски...

КОГА СУДБИНАТА ЌЕ СИ ПОИГРА А СИСТЕМОТ НЕ ФУНКЦИОНИРА Под чудни околности наш сограѓанин скоро две години живее на улица (ако е ова "живот"). Под ведро...

Ела ќе дом...