11.7 C
Bitola
Tuesday, March 2, 2021

бабам Битола

…се за Битола

Една планина – една љубов: Пелистер!

Во очекување на најавениот снег и снежната покривка од 30 сантиметри со која и ќе ја отвориме овогодишната ски сезона 2019. Бидете навремено подготвени! ONE...

“ЗА НЕД ДО” во Грција освои 6 златни медали

Академијата за боречки спортови и вештини „ЗА НЕД ДО” од Битола по кој знае кој пат во вистинско светло ја претставуваше Битола и нашата...

Запознајте го Бобан (IB), најмладиот и најпопуларен битолски Јутубер

Бобан Бошевски има 14 години и во Битола е познат како најмлад и најпопуларен битолски Јутубер со ник нејм Ај Би ( IB, IB...

(Видео) Интересна епизода за с. Буково од серијалот “Откријте ја Македонија”

Си најдовме интересно видео од YouTube серијалот Discover Macedonia, и нормално е да си ги промовираме и убавините на нашите...

Што ти згрешив Битола моја?

... за Битола и битолчани

“Излези мајко” Солза и смеа

https://youtu.be/8bPOzXwEoos Солза и смеа бенд "Излези мајко"

Битолчанка фотографирана во друштво со Цеца 

Стана ексклузивец и на српската „Гранд“ продукција, а со тоа повеќе се зближи и со колегите од соседството. Па така, на еден свој настап,...

АПРИЛ Е МЕСЕЦ НА ШЕГАТА И СМЕАТА, НО И НА КАРНЕВАЛИТЕ

Во минатото на денешен ден - ПРВИ АПРИЛ, Битола беше позната по масовното учество на организирани групи ученици во основните училишта од целиот град,...

Матурантите од битолската гимназија по 72 години повторно заедно во Битола

Прегратки и солзи радосници на битолски Широк Сокак. Битолчанката Драгица Цветаноска Поповиќ која што долги години живее во Крагуевац, дојде во Битола по повод...

Ела ќе дом...