Во текот на следните денови под влијание на висок воздушен притисок и на стабилна и сува воздушна маса времето во Битола и битолско, како и во цела држава ќе биде стабилно, сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Минималните температури ќе се спуштаат во интервалот од 1 до 11 степени додека максималните дневни ќе се искачуваат од 22 до 27 степени, за Битола до 25.

За подетални информации обратете се на мојот фејсбук профил Славчо Попоски.

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here