БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Со Влатко Стефановски, нашиот најголем виртуоз на гитара, човекот кој традиционалниот македонски звук го претвори
во рок и е лектира за многу генерации, синоќа со голем концерт е отворено 15-то издание на Локум Фест во Античкиот театар кај Хераклеја во Битола.

Публиката околу три часа буквално на нозе уживаше со него и неговите познати хитови, а крајот го одбележа со „Учи ме мајко, карај ме“.

Со овој вчерашен концерт Локум Фест ја заокружува листата на македонски изведувачи кои настапиле од цела Македонија во овие 15 години.
За идната година најавуваат големо светско име и регионални звезди.

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here