Започна отворениот ден за навивачи по повод освојувањето на Суперкупот на Македонија од страна на РК Еурофарм Пелистер. Дружењето со ракометарите и шампионскиот пехар ќе продолжи и за време и по натпреварот против Голден Арт (17:00 часот).