БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Еурофарм Пелистер во Суперкуп финалето со високиносум гола разлика ја совлада екипата на Вардар 1961, со резултат 31:22. Тренерот воодушевен од играта на Пелистерци изјави дека е среќен што ја донесе првата негова титула во Битола за нашиот клуб.

Мислам дека ние добро го искористивме отсуството на низата играчи од Вардар и секако дека поголемата ротација го одлучи победникот. Имавме и добри голмани. Одигравме во доста висок ритам. На сите ни беше сон да дојдеме до титула, можам да кажам дека ја исполнив едната своја мисија, да освоиме еден трофеј за нашата Битола. Се радувам за тоа“, изјави Бабиќ по натпреварот за Гол.мк.

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here