Во сабота екипата на Еурофарм Работник се враќа на редовните настапи во македонската Суперлига.
Со почеток во 16:30 часот во спортската сала “Боро Чурлевски” , ракометарите на Еурофарм Работник во 12-то коло ја пречекуваат екипата на Тинекс Пролет.

Повелете битолчани да си ги бодриме нашите успешни светски ракометари…

BITOLA TOUR GUIDE / ПРЕВЗЕМЕТЕ ТУКА _____________________________________________________________________________________

РК Еурофарм Работник

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here