БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

РАКОМЕТАРОТ ВЕГАР ДОБИ СИН ВО БОЛНИЦА „ПЛОДНОСТ“

Познатиот ракометар Марин Вегар стана татко на прекрасен син, кој на свет дојде денес во нашата Болница „Плодност“. Вегар, заедно со сопругата Јосипа, радосната вест ја овековечија со првата заедничка фотографија со својот син, заедно со тимот кој го реализираше породувањето.
Вегар од минатата година живее во Битола и на позицијата лев бек игра за ракометниот клуб „Еурофарм Пелистер“, а договорот му е продолжен и за наредната сезона. Им честитаме на среќниот родителски пар, посакувајќи им успеси на сите полиња.

Плодност Битола

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here