БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Прво место за нашиот битолски мотокросист Зоран Каранфиловски Ќаме во МX класата на патеката Орман во Скопје која се возеше за Шампионатот на Македонија во Мотокрос 🥇
Ендуро Теам Водно – Скопје / Ендуро Тим Водно – Скопје

За победата изразува голема благодарност до неговите спонзори :
НОВОМАТИК
Астра Казино
Адмирал Казино и
Здружение на Моторциклисти Ѓорги Стефановски Битола

Честитки Ќаме!

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here