БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Битолчани кога ќе промашат пенал во гости, домаќините за глава се држат. На последниот натпревар на ФК Пелистер во Охрид, голманот на охриѓани го одбрани ударот од единаесет метри, но она што е чудно од сета оваа ситуација е што еден од дефанзивците на ФК Охрид се држи за глава. После 0:0 во текот на целиот натпревар, во 88 минута Пелистер заводи 1:0 и во 90+ 2:0.

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here