Главниот фаворити за промоција во ПМФЛ од западната група на Втората лига, битолски Пелистер е есенски првак, откако по 14 кола се издвои на врвот. По само еден бод од првите два натпревари против Скопје и Дрита, битолскиот тим под водство на Зоран Штерјовски врза две победи и се врати на местото на кое што беше подолг дел од второлигашката есен.

Повеќе на Гол.мк

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here