БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Почитувани љубители на ракометот, навивачи на РК Еурофарм Пелистер.
Ве информираме дека официјално се завршени административните постапки за трансформацијата на РК Еурофарм Работник во Еурофарм Пелистер. Добиената документација сега е доставена и до сите надлежни ракометни организации и со големо задоволство може да објавиме дека во наредниот период нашата екипа на сите натпревари ќе настапува под името и со дресови на РК Еурофарм Пелистер.

РК Еурофарм Пелистер

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here