БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Под влијание на невообичаено топол воздушен бран кој уште во текот на денов продре од југ, во текот на следните денови ќе имаме невообичаено високи температури на воздухот и истите ќе бидат дури за околу 10 степени повисоки од нормалните, истите ќе се искачуваат во интервалот од 19 до 25 степени.

Времето во Битола и битолско ќе биде претежно стабилно и суво, во недела и во понеделник повремено и локално ќе има малку поголема облачност и има услови за сосема слаб локален дожд претежно во попладневните и вечерните часови.

НАПОМЕНА: Поради силното јужно и југозападно воздушно струење во следните денови ќе започне да се врши транспорт на прашина и на песок од Сахара кон нашата територија. Ќе започне да дува и умерен до засилен ветер претежно од јужен правец.

Славчо Попоски

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here