hdr_vivid

Од утре, вторник ќе има промена на временската состојба која ќе биде проследена со северен ветер, послаби локални врнежи од дожд и снег. На повисоките места и на планините ќе дојде до формирање на потенка снежна покривка но и пад на температурите за 5 до 10 степени . Максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 17 до 24 степени, додека во среда ќе биде значително посвежо со максимални дневни температури кои за Битола и битолско ќе се искачуваат во интервалот од 7 до 15 степени.