БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Битолчани заедно со многубројните македонски навивачи денеска беа во комплетна еуфорија пред утрешниот натпревар на Македонија со Украина за Европското првенство 2020.

Поразот со Австрија веќе неколку дена се „преболува“ во Фан зоната во Букурешт каде што само најголемите мажи можат да преживеат.

Утрешниот натпревар ќе се одигра на Националната арена во Букурешт со почеток во 15.00 ч.

Поздрав со сите и напред Македонија!

Голема благодарност до битолскиот пастЗлатко Паша.

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here