БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Ракометарите на Еурофарм Работник после триумфот над Металург во Скопје, денес во првото градско дерби во плеј-офот го совладаа Пелистер со 32-25 (18-9).

Владислав Oстроушко со осум гола беше прв стрелец за домаќините , по два помалку постигнаа Кузмановски и Ојлески.

РК Еурофарм Работник

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here