Во третото коло од СУПЕРЛИГАТА, Еурофарм Пелистер го совлада тимот на Струга, со резултат 45:20.

Ракомет – Суперлига (трето коло)
Еурофарм Пелистер – Струга 45-20 (22-11)

Спортска сала „Боро Чурлевски“ – Битола
Гледачи: 300
Судии: Исмаил Металари и Ненад Николовски (Скопје)

Еурофарм Пелистер:
Секељи, Кизиќ, Мараш 2, Ојлески 4, Н. Маркоски 4, Кукуловски 1, Мандалиниќ 6, Кушан 5, Радовиќ 1, Танкоски 2, Периќ 1, Костески 5, Кукоски, Велковски, Божиќ Павлетиќ 8, Табоада 6
Седмерци: 2/1
Исклучувања: 4 минути

Струга:
Матовиќ, П. Маркоски 1, Јанкоски 2, Крстаноски, Пајкоски 4, Блажески 2, Ѓорѓиевски, Јанкуловски 3, Ферукоски 1, Табаковски 1, Стрезоски, Дукоски 5, Кастратовиќ 1, Костоски
Седмерци: 1/1
Исклучувања: 6 минути

РК Еурофарм Пелистер