Еурофарм Пелистер 2 обезбеди место на фајнл-фор завршницата во Купот на Македонија послем денешната убедлива победа против екипата на Прилеп со 22-38 во финалето од групата Г.

Погледнете како изгледаше нивната еуфорија во соблекувалната :