БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Доцна попладнево, од засега непознати причини во селото Скочивир крај Црна Река на патот за Кајмакчалан изби пожар. Екипа на Професионалната противпожарна единица од Битола, месното население и скочивирци од градот интервенираа за гаснење на пожарот. Речиси целосно изгореа десет куќи а ноќеска дежурни екипи ке се обидат да не дојде до повторно активирање на пожарот. Истрагата за него е во тек.

Текст и фото Сашо Ставрев

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here