Денес на мечот против Бахреин битолчанецот Филип Чурлевски го постигна својот дебитантски прв погодок на Светското првенство во Германија и Данска во дресот на македонската ракометна репрезентација и допринесе за извојуваната победа од 28:23!

Честитки Филип👍