11.1 C
Bitola
Monday, October 19, 2020
Дома Од кујната на битолските домаќинки

Од кујната на битолските домаќинки

Од кујната на битолските домаќинки: Печени сочни копани од рерна

Ова е совршен рецепт за печени пилешки копани, копан со надкопан, батаци или крилца. Вака ги правам во последно време и нема подобри. Состојки 1,5...

Од кујната на битолските домаќинки: Телешка чорба на битолски начин

Прав битолчанец јади чорба барем еднаш неделно :) Покрај омилената чкембе чорба, битолчани обожуваат да јадат и телешка чорба. Ова е кафански рецепт за највкусната телешка...

Медицинска салата со везени пиперки

Медицинската салата е вашиот најдобар пријател во текот на зимските месеци. Луткаста и вкусна, а ако не поднесувате луто, можи да се прилагоди количината...

Битолски фурнаринки

...од кујната на битолските домаќинки

Вртена пица пита со лиснато тесто

...од кујната на битолските домаќинки

Како да направите Фанурија?

...од кујната на битолските домаќинки

Ела ќе дом...

.
.

до 30% ПОПУСТ

на сите 100% Ranforce памучни постелнини
повеќе
close-link