11.1 C
Bitola
Thursday, October 22, 2020
Дома Дневна доза временска прогноза

Дневна доза временска прогноза

Најнова анализа: Какво време не очекува од понеделник?

Во текот на следната недела поточно во понеделник попладне ќе има локална нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот, а не...

Најнова детална временска анализа за до крајот на оваа недела!

Почитувани граѓани по ваше барање излегуваме со детална анализа на време за до крајот на оваа како и за во текот на следната недела. Според...

Глорија над Битола и Македонија: Очекувајте нестабилност, врнежи и грмежи!

Во текот на денешното понеделничко претпладне времето во државава ќе биде претежно сончево и топло со мала локална облачност. Сепак влијанието на циклонот ГЛОРИЈА сеуште...

Конечно убави вести за времето следната недела

Почитувани, се наоѓаме пред периодот кој ќе биде најтопол дел досега најтопол ова лето 2018 и токму ова треба некаде да се случи на...

Временска анализа за првата половина од Август!

Почитувани граѓани ја направивме и деталната анализа за првата половина на месецот август која укажува на тоа дека е можно задржување на ФЛОРИЈАН што...

Кон Македонија се движи Бруно – циклон кој ќе донесе невреме...

За време на овој викенд ќе го почувствуваме влијанието на првиот есенски циклон БРУНО. Во сабота во попладневните часови веќе ќе има локална нестабилност проследена...

Ела ќе дом...

.
.

до 30% ПОПУСТ

на сите 100% Ranforce памучни постелнини
повеќе
close-link