бабам Битола

…се за Битола

„Секому му го посакувам ова родителско чувство“ : Емотивна приказна на...

Ви ја пренесуваме емотивната приказна на мајката Сара, чиј сопруг Никола присуствуваше на породувањето и така, заеднички, го доживеаа единственото и уникатно искуство на...

За помалку од 24 часа местата за првата детска олимпијада се...

За помалку од 24 часа местата за првата детска олимпијада се пополнија! Ви благодариме на сите што се пријавивте, ветуваме одличен настан. Следете не бидејќи во...

CACATUA TOP 20, 1.577. издание, емитувано на 106-ка

CACATUA TOP 20 (Презентирано од Cacatua Urban Look) Ова е официјална топ листа на 106-ка на 20-те највртени најслушани и најбарани хитови. Најстарата радиска емисија и...

Суперхикс ќе бидат дел од спектаклот „The Stars Symphony“ на Градски...

На големата сцена пред публиката на Градски стадион, Битола ќе се појави и нашата најдобра македонска ска-панк група со реге, латино, и балкански музички...

Двојни прослави на уметноста и литературата во Белград и Чачак

Неодамна, градовите Белград и Чачак беа домаќини на значајни културни настани кои ја истакнаа уметничката синергија меѓу Србија и Македонија. На овие настани беше...