БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Битолчани се присутни и во Амстердам, Холандија каде заедно со многубројните македонски навивачи денеска ќе ја бодрат репрезентацијата на Македонија во мечот против Холандија.

Имено репрезентацијата на Македонија која за првпат учествува на едно Европско првенство, против Холандија има одиграно 4 натпревари. Репрезентацијата на Холандија има извојувано 2 победи, а 2 средби завршија без победник.

Никаде без битолчани. Голем поздрав до нив и се разбира НАПРЕД МАКЕДОНИЈА!

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here