Специјално формулиран за проблематична кожа, овој гел за секојдневно чистење овозможува темелно и длабинско чистење на кожата, без да ја иритира.
Пакување од 200 ml

БИРЕТИКС ГЕЛ ЗА ДЛАБИНСКО ЧИСТЕЊЕ НА МАСНА КОЖА

Гел за нежно длабинско чистење на комбинирана и мрсна кожа со несовршености.
Помага да се елиминираат нечистотиите и вишокот себум, оставајќи ја кожата мека и освежена.

Придобивки:
∙ Комбинација од неколку активни соединенија, што имаат исклучително моќно синергистично дејство
∙ Иновативна формулација за темелно, длабинско чистење на кожата
∙ Целосно ги отсранува нечистотиите, вишокот себум, а има и антисептично дејство
∙ Иновативна хидрогел текстура, која формира густа пена
∙ Дерматолошки и офталмолошки клинички тестиран производ

Овој производ содржи:
∙ 10% BIOPEP-15 (моќно анти-бактериско, анти-инфламаторно дејство);
∙ Пироктон Оламин (анти-микробен агенс);
∙ Себум-регулирачки и адстрингентни фито-компоненти (алое вера, прополис, екстракт од алги, екстракт од хмељ…);
∙ Нежна детергентна база, која темелно чисти и не ја иритира кожата