🍀🍀🍀РК Еурофарм Пелистер е освојувач на Струшкиот ракометен турнир

По 12-ти пат битолската гордост го освои најтрадиционалниот турнир во Македонија и изби на првото место на вечната листа.
Во финалето Еурофарм Пелистер го совлада Вардар 1961 со 26-23 (13-13). Со четири победи на четири натпревари екипата на Жељко Бабиќ ја оствари целта во втората фаза на подготовките.

Честитки за нив👏👏👏

РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР