БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Пелистер на домашен терен го доби големото дерби во македонскиот фудбал со 2:0 победа над екипата на Вардар.

Најзаслужен за победата е фудбалерот Борче Маневски кој на Вардар му пресуди во 17-тата минута и во 87-ма минута од пенал за победа на домаќините. Најтрагично за двата клуба е тоа што тие повеќе мислат за опстанок во лигата отколку за висок пласман и титула.

Најстарата навивачка група во Македонија, нашите Чкембари од Битола во нивни стил ја прославија победата.

Фото Дарија Стојчевска

Честитки Пелистер.

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here