РК Еурофарм Пелистер ја прекина хегемонијата на Вардар 1961 во Суперкупот и славеше со 22-31. За Еурофарм Пелистер ова е прва домашна титула по 16 години, по двојната круна во 2005 година.

Со освојувањето на овој трофеј, Еурофарм Пелистер во својата колекција ги има сите национални трофеи.

Суперлига – (6)
1992/93, 1993/94, 1995/96, 1997/98, 1999/00, 2004/05
Куп на Македонија – (5)
1994, 1996, 1998, 1999, 2005
Македонска републичка ракометна лига – (6)
1968, 1969, 1970, 1971, 1979, 1981
Суперкуп (1)
2021.

РК Еурофарм Пелистер