БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

РК Еурофарм Пелистер ја известува јавноста дека постигна согласност за продолжување на договорот со ракометарот Елмир Граџан за уште една сезона.

Интернационалецот од Босна и Херцеговина ќе го носи дресот на нашиот клуб и во сезоната 2021/22.

РК Еурофарм Пелистер

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here