Репрезентативецот Филип Кузмановски, денес го одигра својот последен натпревар за тимот на Еурофарм Работник. Тој од следната сезона ќе настапува во најдобрата ракометна лига на светот, Бундеслигата. Негова следна дестинација е тимот на Магдебург.

Еурофарм Работник му посакува успешна кариера на Филип и уште еднаш му се заблагодарува за се она што го направи за Еурофарм Работник!