БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Денес во просториите на Рaкометната федерација на Македонијка беа извлечени паровите од првото коло Куп на Македонија. Еурофарм Пелистер и Еурофарм Пелистер 2 добија противници од Првата лига и натпреварите ќе ги играат во Битола.

Куп на Македонија – Прво коло
РК Партизан 2016 Спорт – Голден Арт КЛ 7
РК Преспа 2015 – РК Струга
РК Еурофарм Пелистер 2 – Јехона
РК Металург РА – РК Радовиш
РК Пролет 62 – ГРК Борец
МРК Куманово – РК Металург
РК Астраион Хендбол – РК Македонија ЃП
РК Кичево 2020 – РК Бутел Скопје
РК Прилеп – РК Аеродром
РК Вардар 1961 – РК Текстилец
РК Младост 1977 – РК Скопје 2020
РК Риниа М – РК Работнички
РК Еурофарм Пелистер – РК Вардар Неготино
РК Шампион – ГРК Тиквеш
РК Делчево Вардар – ГРК Охрид
РК Јуниор К.В – РК Драчево

Натпреварите ќе се играат на 24 и 25 февруари.

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here