БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

22-годишниот репрезентативец на македонската ракометна репрезентација Филип Кузмановски од денес е нов член на Еурофарм Работник .

Тој ја прекина соработката со Металург и стави потпис на договор со битолскиот клуб, кој важи до крајот на сезоната.
За средниот бек беа заинтересирани уште неколку странски екипи, меѓу кои и ППД Загреб и Татран Прешов, но тој одлучи да остане во Македонија барем до крајот на сезоната.
Од следната, Кузмановски ќе се пресели во Бундеслигата, каде што има договор со тимот на Магдебург.

Извор РК Еурофарм Работник

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here