БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Екипата на ЖРК Пелистер замина за Малта каде ја очекува настап во Челинџ купот, против Ла Сал од Малта.

Со пласманот минатата сезона во Женската лига, битолчанки изборија пласман во Челинџ Купот, а таму за противник добија дебитант. Овој тим досега нема учество во ниту еден од европските купови, а тој факт и фактот што доаѓа од неракометна земја, ги прави битолчанки големи фаворити.

Првиот меч се игра на 11 ноември во Мсида со почеток од 16:00 часот, додека реваншот ќе се одигра на 18 ноември во салата „Боро Чурлевски“ во Битола со почеток од 18:00 часот.

Извор Гол.мк

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here