ФК Пелистер доживеа уште еден дебакл на натпреварот кој денеска се одигра под ,,Тумбе Кафе” против екипата на ФК Македонија Ѓорче Петров со краен резултат 0-2, на полувреме (0-2).

И после 12 одиграни кола Пелистер незнае за победа !