БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез го објави списокот на ракометари кои ќе ги почнат подготовките за Светското првенство 2019 во Германија и Данска. Подготовките ќе ги почнат 22 ракометари кои ќе се борат за место меѓу 16 играчи кои ќе настапат на Светското првенство во јануари.

Од суперлигашкиот лидер Еурофарм Работник на списокот се наоѓаат Горан Крстевски, Филип Кузмановски и Филип Чурлевски.

Ракометарите се собираат во понеделник во 16:30 во хотелот Александар Палас.

РК Еурофарм Работник

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here